Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Finišuje rekonstrukce porubského Oblouku. V létě začne úprava jeho okolí

V Ostravě-Porubě se chýlí ke konci komplexní rekonstrukce bytového domu Oblouk. V létě na ni naváže úprava předprostoru a poté se Oblouk opět stane reprezentativní bránou do této městské části Ostravy.

Po zimě se opět naplno rozjely venkovní práce na rekonstrukci bytového domu Oblouk v Ostravě-Porubě. Momentálně se opravuje fasáda druhé poloviny většího z podjezdů, což částečně omezuje dopravu. Jezdí se kyvadlově a provoz řídí semafory.

Petra Brodová (ANO). místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V loňském roce nám trošku postup prací zdržela nemožnost provést všechny plánované uzavírky obou podjezdů.”

Rekonstrukce Oblouku je komplexní. Probíhá jak spodní hydroizolace stavby, tak výměna původní plechové střešní krytiny za keramické desky typu bobrovka.

Petra Brodová (ANO). místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Provádí se sanace sklepních prostor, zateplení půdy, výměna případně napadených prvků krovu a samozřejmě se očistí celá fasáda a restaurují se zdobné prvky z grafitu a lunety.”

Veškeré práce by měly skončit na přelomu května a června a ihned poté se začne upravovat předprostor Oblouku.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “V tom předprostoru by se měly kompletně zrekonstruovat zpevněné plochy, dále by tam měly proběhnout nové výsadby Měla by tam proběhnout také výměna mobiliáře.”

Výstavba Oblouku byla zahájena v červnu roku 1952. Hlavní průčelí stavby bylo navrženo tak, aby připomínalo Palácové náměstí v Petrohradě. Od roku 2008 je Oblouk kulturní památkou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy