Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přednáška a výstava fotografií starého Bruntálu vzbudily velký zájem návštěvníků

Nebývalý zájem vyvolala přednáška o historii Bruntálu ve fotografiích. Přednáška se konala v městském divadle a připravil ji Klub za Starý Bruntál ve spolupráci s bruntálským muzeem a městským divadlem.

Na přednášku Igora Hornišera z bruntálského muzea přišlo do divadla více než sto lidí. Takový počet organizátoři nečekali a byli tak příjemně překvapení. Převažovali senioři, ale nechyběli ani zástupci mladších generací.

Igor Hornišer, historik, Muzeum Bruntál: „Tentokrát by to bylo taková úvodní část, ve které bych povykládal o fotografech a tématech fotografií na Bruntálsku někdy za 1. republiky a za Rakouska.“

Přednáška byla vlastně rozdělena do dvou částí. Na nynější část bude navazovat druhá, která se zaměří zejména na album starých fotografií Bruntálu, které je uloženo v depozitářích bruntálského zámku.

Igor Hornišer, historik, Muzeum Bruntál: „Troufl bych si říct, že žádný z těch návštěvníků neviděl takhle ucelený soubor těch fotografií a že tu byly vyjmenování všichni ti fotografové, kteří stojí za zmínku.“

Pozvolné změny člověk jako by příliš nevnímal. Teprve srovnání dobových fotografií se současným stavem jasně ukazuje, jak moc se Bruntál za desetiletí změnil. Podle názoru pamětníků však ne všechny změny byly nutné a vedly k lepšímu.

Anketa, návštěvníci akce: „Já většinu těch fotek znám, protože jsem si sám fotil a některé ty starý věci mi to připomíná mládí."

„Tak pěkný jako. Docela se těším na to, protože člověk takové ty detaily úplně nezná, nebo když je zná, tak už je zapomněl. Některé ty věci se občas objeví ve vzpomínkách."

Druhá část přednášky by se měla konat v září. Přesný termín organizátoři včas zveřejní.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail