Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři v MSK ošetřovali opařené i popálené děti a dospělé

Moravskoslezští záchranáři vyjížděli během posledního týdne k sedmi pacientům, kteří utrpěli popáleniny nebo se opařili horkou vodou. Události se odehrály vždy po jedné na Karvinsku, Frýdecko-Místecku a v Ostravě, čtyři případy pak na Novojičínsku.

Ošetřit bylo nutno dvě děti ve věku dvou a tří let, které byly opařeny vřelým čajem a horkou vodou z hrnce.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Chlapec i dívenka museli být předáni do další péče ostravského popáleninového centra. Do téhož zdravotnického zařízení bylo směrováno i další, šestileté dítě, s popálením horní končetiny."

Vážné popáleniny utrpěla jednašedesátiletá žena v Kopřivnici, která při poruše vědomí spadla na sporák v kuchyni.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacientka si tím způsobila vážné popáleniny II.-III. stupně v oblasti krku, hrudníku a břicha. Také ona byla po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepravena na specializované pracoviště FN Ostrava."

Sedmnáctiletá dívka na Novojičínsku utrpěla poranění obou dolních končetin, když ji zasáhla vylitá horká voda z hrnce.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Podobně na tom byla i třicetiletá žena ve Frýdku-Místku, která však vyvázla s lehčím poraněním. Ošetřen musel být také dvaačtyřicetiletý řidič kamionu na Novojičínsku, rovněž opařený horkou vodou.

Záchranáři upozorňují, že popáleniny patří k nejtěžším úrazům.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Často zanechávajícím nejen fyzické, ale i psychické jizvy. Vyžadují velmi komplikovanou, dlouhou a nákladnou léčbu. Velká část těchto stavů přitom vzniká neopatrností, v případě malých dětí pak mnohdy i jen chvilkovou nepozorností ze strany pečujících osob."

Rodiče by proto měli dávat velký pozor na své děti. Stejně tak i dospělí by měli být při manipulaci s ohněm a horkou vodou velmi opatrní.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail