Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj chystá s AČR memorandum o logistickém centru. Stalo by součástí projektu "Velký Mošnov"

Mošnovské letiště letiště se stále více zaměřuje na nákladní dopravu. V tomto roce začne fungovat nové logistické centrum České pošty a chystá se i podobný projekt ve spolupráci Armádou České republiky. MS kraj v současné době připravuje memorandum.

Snaho o prosazení Letiště Leoše Janáčka Ostrava v osobní dopravě nevedla k většímu úspěchu a tak se už asi 3 roky zaměřuje na cargo. Díky propojení železnice, dálnice a letadel se to daří a už v září bude na letišti otevřeno další logistické centrum. Česká pošta díky tomu ušetří na zásilkách z Číny asi třetinu nákladů. V plném proudu jsou i jednání s armádou, která chce podobné centrum.

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje: "Pokud někde bude zemětřesení, pokud někde bude válka nebo něco dalšího, tak armáda, pokud bude mít logistický hub v Mošnově, bude moci rozhodnout jestli naloží konzervy, lehátka na vlak, auto nebo letadlo. To je myšlenka logistického hubu na Mošnově."

Rada MS kraje nyní schválila rozšíření projektu rekonstrukce přistávací dráhy, což umožní lepší pohyb letadel po ploše. Došlo k dohodě s ochránci přírody a budou opravena i tzv. oka.

Radomír Radkovský, ředitel letiště Leoše Janáčka Ostrava: "Je to v severní části areálu. My jako letiště to potřebujeme k podpoře Dnů NATO a za druhé to máme jako odstavnou plochu pro letadla. "

Rekonstrukce přistávací dráhy vyjde na přibližně 3 miliardy korun a kraj by uvítal případnou spoluúčast státu. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Je to velká investice a proto jsme také zahájili debatu. Část těchto nákladů by mohla nést armáda, která by to potom potřebovala k provozu toho logistického skladu." 

V těchto dnech probíhají mezi krajem a armádou rozhovory. Jejich cílem je podpis memoranda, které by specifikovalo potřeby a podmínky obou stran. 

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail