Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při nehodě kamionu v Horních Tošanovicích se zranil řidič, hasiči zachytávali unikající naftu

Dvě jednotky hasičů odstraňovaly v úterý odpoledne následky dopravní nehody kamionu v Horních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku. Kamion tam skončil mimo silnici, pro zraněného řidiče přiletěl vrtulník a hasiči následně zachytávali unikající naftu. Další nákladní auto pak havarovalo v Ropici. Tady se nikomu nic nestalo.

Událost byla ohlášena osm minut po půl jedné, k zásahu operační středisko vyslalo hasičské jednotky ze stanic ve Frýdku-Místku a Nošovicích.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události byl průzkumem zjištěn únik nafty z poškozené nádrže nákladního vozu. Řidič si stěžoval na bolest žeber, postarali se o něj přivolaní zdravotníci. Návěs kamionu zůstal z větší části na komunikaci, tahač sjel ze svahu mimo vozovku. Hasiči zachytávali unikající naftu do úkapových korýtek a následně do sudů, které na místo dovezl chemický automobil."

Ve spolupráci se soukromou firmou a orgány životního prostředí i Povodí Odry pak řešili následky úniku do půdy a vodního toku.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Jednotky se postaraly i o odstranění poškozených svodidel, která byla zaklesnuta do podvozku havarovaného vozu. Vyproštění kamionu zajistila soukromá odtahová služba. "

Provoz na frekventované komunikaci byl po celou dobu zásahu řízen kyvadlově policisty.

Dvě minuty po půl třetí dostali hasiči informaci o dalším nákladním autě mimo silnici, tentokrát v Ropici.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Nákladní automobil zde sjel mimo komunikaci a na podmáčené půdě hrozilo jeho převrácení. K události byli vysláni hasiči ze stanice v Českém Těšíně."

Velitel zásahu si pak povolal automobilový jeřáb Demag ze stanice v Karviné.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Pomocí jeho lanového navijáku zajistili hasiči nákladní vůz proti převrácení a to až do příjezdu soukromé firmy, která provedla vyproštění."

Při nehodě nebyl nikdo zraněn, komunikace byla po dobu zásahu uzavřena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy