Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K 60. výročí uspořádali zahrádkáři z Karviné-Starého Města výstavu a pokřtili knihu

Zahrádkáři z Karviné-Starého Města si připomněli 60. výročí organizace výstavou fotografií, které zachycují jejich činnost po celou dobu jejího fungování. Při této příležitosti se také křtila nová kniha nazvaná Vzpomínky na starou Karvinnou.

Už šedesát let se schází zahrádkáři z Karviné-Starého Města, aby si vyměnili zkušenosti, pochlubili se svými výpěstky a společně trávili volný čas. Kulaté výročí si připomněli výstavou fotografií.

Silvia Škuľavíková, předsedkyně ZO č.5 Českého zahrádkářského svazu: "Bylo až dvě stě lidí, kteří se zajímali o zahrádkářinu a byli v tom svazu všichni. Podle kronik jsem vyčetla, že měli různé soutěže, jezdili na zájezdy, sadili i stromy a starali se o to taky, měli soutěže o největší brambor, o nejlepší zahrádku."

Při této příležitosti se také křtila kniha Silvie Škuľavíkové. Původně měla být určená právě zahrádkářům, nakonec se v době koronaviru rozhodla autorka dokončit rozepsanou knihu o svém životě.

Silvia Škuľavíková, předsedkyně ZO č.5 Českého zahrádkářského svazu: "Já pocházím z Karviné-Dolů, ze Solce, z té nejkrásnější části Karviné a byla jsem celý život u toho, jak ta Karvinná mizela."

Kmotrou knihy se stala Dagmar Pabišová, která s vydáním knihy pomáhala.

Dagmar Pabišová, kmotra knihy: “Knížce bych popřála, ať se dobře prodává, ať si ji přečte hodně lidí, kteří o Karviné moc neví, ani já jsem třeba nevěděla, že se psala se dvěma n. Ať se líbí a ať si přečtou tu historii tady."

Kniha je obohacena i o soukromý archiv fotografií a dokumentů rodiny autorky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy