Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážně zraněná desetiletá dívka na motokrosové dráze i další nehody cyklistů a motorkářů

Záchranáři měli v Moravskoslezském kraji pořádně rušné čtvrteční odpoledne. Zasahovali u desítky nehod cyklistů a motorkářů. Polovina případů přitom byly děti mezi třemi až dvanácti lety. Nejvážněji se zranila desetiletá dívka na motokrosové dráze v Kravařích.

Posádky zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly ve čtvrtek odpoledne a v podvečer u série nehod cyklistů a motocyklistů. Odehrály se mezi půl čtvrtou a půl osmou, tedy během pouhých čtyř hodin a k jejich kumulaci nepochybně přispělo i slunečné jarní počasí.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Cyklisté a motocyklisté utrpěli lehká nebo středně těžká zranění, nejčastěji v oblasti hlavy, končetin a páteře. Po pádech z jízdního kola byly nejmladší děti, a to ve věku, tří, čtyř a pěti let, ošetřeny na Frýdecko-Místecku a Karvinsku."

Tři nehody se odehrály na Opavsku, přičemž nejvážněji se zranila desetiletá dívka na motokrosové dráze v Kravařích.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po pádu ze stroje byla krátce v bezvědomí a s poraněním mozku ji záchranáři po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovali do ostravské fakultní nemocnice."

Cyklisté a motocyklisté jsou při pádech a střetech velmi zranitelnými a počet těchto pacientů pravidelně narůstá právě v jarních a letních měsících.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místě je proto nejen bezpečná znalost dopravních předpisů, ale také schopnost orientace při jízdě a používání ochranných prostředků, především přileb, které v řadě případů dokáží zmenšit následky nehod."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy