Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Dolní oblasti Vítkovic proběhl Závod o nejtvrdšího hasiče

Šest desítek tvrdých profesionálních a dobrovolných hasičů z celé ČR mezi sebou poměřilo síly. V Dolní oblasti Vítkovic proběhl Závod o nejtvrdšího hasiče, který je považován už mnoho let za nejtěžší v Evropě. Nejlepší, hasičům stlačil výsledný čas pod hranici sedmi minut.

Absolutním vítězem a nejtvrdším hasičem na prvomájové TFA Ostravská věž 2022 se stal Zdeněk Král z HZS Pardubického kraje. Ten byl rovněž první ve věkové kategorii HZS B (35-44 let). Druhý celkově byl Ondřej Rybnikář z SDH Blatnice pod Svatým Antonínkem, bronzový skončil domácí Jaroslav Hanzel (HZS Moravskoslezského kraje), který byl rovněž druhý v kategorii HZS B

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Mezi pěti statečnými ženami, které měly trať jen o trošku snazší než muži, kralovala Nikola Škultetyová z SDH Staré Město (u Frýdku-Místku)."

Ceny nejlepším předával ředitel HZS Moravskoslezského kraje plk. Radim Kuchař. Při dopoledním slavnostním zahájení společně s ním podpořili ojedinělou soutěž ostravský primátor Tomáš Macura, náměstek krajského hejtmana Stanislav Folwarczny a generální ředitel HZS ČR genmjr. Vladimír Vlček.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Závodníci absolvovali v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, celkem devět nejrůznějších pohybových, silových a překážkových disciplín na čtyřech úsecích. Cíl byl tradičně na vrcholu vysoké pece, zvané Bolt Tower – podle známého jamajského sprintera."

Závod se v industriální Dolní oblasti konal po třech letech, měl totiž kvůli covidu pauzu. Vyšlo i počasí, které bylo po celou neděli slunečné a příjemné.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Klání bylo součástí Českého poháru v disciplínách TFA (Ostrava, Plzeň, Olomouc a Kroměříž). Je to rovněž postupová soutěž pro členy SDH obcí k účasti na Mistrovství ČR dobrovolných hasičů v disciplínách TFA, které se bude konat 1. října 2022 ve Štramberku a zároveň byla zařazena do 3. ročníku Poháru Krajského sdružení hasičů Moravskoslezského kraje v TFA."

Kompletní výsledky TFA Ostravská věž 2022

Nahlásit chybu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail