Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinské porodnici zmodernizovali rodinné pokoje, aby se maminky cítily jako doma

Nemocnice Karviná-Ráj zprovoznila na porodnickém oddělení zmodernizované pokoje pro maminky a jejich novorozence. Na financování přestavby rodinných pokojů přispělo ze svého rozpočtu i město Karviná.

Maminky, které přivedou na svět své dítě v karvinské rporodnici mohou nově využít nabídku nemocnice a zotavovat se po porodu v rodinném pokoji hotelového typu. Místnost je plně klimatizovaná a odpovídá nejvyšším moderním standardům. Prohlédnout si je přišli i zástupci vedení města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Já jsem rád, že jsme na to mohli finančně přispět, vznikly tady nadstandardní pokoje, věřím tomu, že maminkám se budou líbit."
Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná - Ráj: "Toto oddělení bylo kdysi rekonstruováno, nicméně chyběl tady ten nadstandard, aby rodičky, které chtějí být samy a chtějí tady mít svého manžela i případně s dítětem, tak abychom jim vytvořili podmínky."

Pro zotavování maminky po porodu je komfort zázemí důležitý a velkou roli hraje i vstřícný přístup zdravotníků, kteří pečují o ní i její narozené dítě.

Tomáš Rusnok, primář Gynekologicko - porodnického oddělení, Karviná-Ráj: "V dnešní době je důležité přijít do nemocnice kdy ten standard bydlení je podobný jako doma. V rámci té modernizace jsme skoro kompletní, protože sál je nový, šestinedělí je zrekonstruované a teď jsme doplnili dva nadstandardní pokoje na oddělení gynekologie."

Z dlouhodobého hlediska je zvýšená poptávka po nadstandardních pokojích, které využívají nejen rodičky z Karviné, ale i jiných měst a obcí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy