Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chcete zlepšit své okolí v centru Ostravy? Máte dvě možnosti, jak to udělat

Pokud máte nápad, jak vylepšit své okolí, sem s ním. Využít k tomu můžete například dotační program ostravského magistrátu s názvem Tvoříme prostor. Od roku 2017, kdy byl vyhlášen poprvé, už díky němu vzniklo 45 projektů za bezmála 12 milionů korun.

V klubu Atlantik v centru Ostravy se sešli lidé, kteří chtějí zlepšit veřejný prostor v Ostravě. Dozvěděli se, jaké jsou možnosti a co pro to musí udělat.

Kateřina Šebestová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Veřejnosti představujeme náš dotační program Tvoříme prostor. Ten se zrodil v roce 2017 pod názvem Fajnovy prostor, ale protože už toho v Ostravě je strašně hodně fajnového, tak jsme ho změnili na Tvoříme prostor. Vždycky jsou to nápady veřejnosti, jednotlivců, nebo spolků, kteří přijdou s nápadem jak si zlepšit okolí domu, kde bydlí, okolí školy, kde chodí studovat nebo okolí kanceláře, kde chodí pracovat.”

Vždy se musí jednat o projekty na území města Ostravy. Žadatelé mohou být odkudkoli. Nově mohou lidé podávat návrhy 4x ročně.

Kateřina Šebestová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Odborná komise je vždy vyhodnotí, ale zároveň s žadatelem. Takže mu poradí, jak třeba projekt upravit tak, aby byl realizovatelný.”

Veškeré informace najdete na webu tvorimeprostor.cz. Spuštěn byl také 3. ročník projektu Náš obvod. Také ten nabízí novinky.

Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Ty změny jsou víceméně pozitivní. Navýšili jsme objem peněz, které do toho dáváme na milion 200 tisíc a jeden projekt může být nyní až do výše 600 tisíc, ne 400 jak to bylo v předchozích dvou ročnících.”

Další změnou je, že byly vyjmuty Komenského sady, Sad Milady Horákové a Husův sad, kde jsou v planu velké revitalizace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy