Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné překonali rekord v hromadné dezinfekci rukou

V Karviné na Lodičkách se uskutečnil Májový den zdraví, jehož součástí byl i pokus o překonání rekordu v počtu lidí, kteří si v jednu chvíli dezinfikovali ruce. Navzdory střídavě deštivému počasí se akce zúčastnilo dost lidí na to, aby rekord překonali.

V areálu Lodiček v parku Boženy Němcové se poprvé v historii uskutečnil ve velkém stylu Májový den zdraví, při příležitosti Světového dne hygieny rukou. A protože prioritou Májového dne zdraví byl pokus o překonání českého rekordu v hromadné dezinfekci rukou, každý návštěvník dostal při vstupu vše potřebné a malý dárek. Přesně se také sčítal počet účastníků rekordu.

Věra Murínová, mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj: "Musí nás být více než 1067, což je dosavadní rekord, který drží Fakultní nemocnice Ostrava a abychom namotivovali a nalákali lidi, tak jsme požádali Marka Ztraceného, aby se připojil k této akci a podpořil nás.”
Marek Ztracený, zpěvák, Absolutní zlatý slavík roku 2021: "Já už jsme tady kdysi hrál, myslím, že v roce 2009, bylo to příjemné s užitečným. Já jezdím rád a když přišla nabídka, tak proč se nevidět s lidmi, které mám rád.”

Pokus o překonání rekordu v hromadné dezinfekci rukou byl odstartován patnáct minut před sedmnáctou hodinou, všichni s napětím čekali, jestli se rekord podařilo překonat. A povedlo se.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná-Ráj: "Jsme nesmírně šťastný, protože jsme překonali rekord, u kterého jsem byl zrodu v roce 2009 a teď jsme ho překonali skoro dvojnásobně. Takže jsem rád, že všichni přišli a podpořili to, aby věděli, že ta Karviná žije."

Celkem se rekordu zúčastnilo 2045 lidí. Vyvrcholením celé akce bylo akustické vystoupení Absolutního zlatého slavíka roku 2021 Marka Ztraceného.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail