Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slovenská Strela měla 15 minut zpoždění. Legendární vlak vyrazil poprvé po rekonstrukci s platícími pasažéry

Nádraží Ostrava-střed přivítalo v pátek vzácnou návštěvu. Poprvé po rekonstrukci vyrazil na jízdu s platícími cestujícími legendární vlak Slovenská strela.

V půl jedenácté zahoukal před železniční stanicí Ostrava - střed mohutný klakson a v zatáčce pod Frýdlantskými mosty se objevila višňová červeň Slovenské strely. Na peróně už čekaly milovníci železnice a spouště fotoaparátů a mobilů začaly cvakat. Legendární vlak přijel poprvé s cestujícími. 

Jan Palas, restaurátor, autor návrhu renovace: "Probíhá první jízda pro veřejnost, pro platící cestující. My jsme to koncipovali tak, aby ten zážitek byl akorát dlouhý a v cíli té cesty byla nějaká pozoruhodná pamětihodnost, nějaký program." 

Pro cestující byl připraven program, který zahrnoval besedu s restaurátorem a prohlídku železničního muzea přímo na nádraží. Hlavním objektem zájmu byla ale samozřejmě višňová krasavice.

Jan Palas, restaurátor, autor návrhu renovace: "Strela je určitě výjimečná z technického hlediska způsobem pohonu, který je kombinací elektrického a mechanického spojení." 

Dušan Cihlář, strojvedoucí: "Když funguje ta automatika, tak se to sice musí hlídat, ale už člověk nemusí hlídat tolik věcí." 

V půl dvanácté se strela vydala na zpáteční cestu a stejnou trasu i program absolvovala ještě jednou s novými 45 cestujícími. Obě tyto spanilé jízdy byly beznadějně vyprodané i přes vysokou cenu jízdenky 3999,- korun. 

Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail