Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři oživovali 14letého chlapce na Bruntálsku, jezdil v lomu na kole bez přilby a spadl

Neměl přilbu a jezdil na kole přes překážky v lomu Šífr u Svobodných Heřmanic. Během skoku 14letý chlapec spadl, vážně si poranil hlavu a zastavilo se mu srdce. Přivolání záchranáři ho museli oživovat, pak ho přepravil vrtulník do nemocnice.

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v neděli 8. května u vážně zraněného dítěte na Bruntálsku. Před šestnáctou hodinou byl nahlášen úraz cyklisty v prostoru bývalého břidlicového lomu Šífr, poblíž obce Svobodné Heřmanice. Na pomoc vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a k misi vyslali operátoři také letecké záchranáře.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtrnáctiletý chlapec se měl podle informací, které mají záchranáři k dispozici, pohybovat v členitém terénu lomu na jízdním kole, patrně bez přilby, a při skoku havaroval. Utrpěl přitom poranění hlavy a mozku, jeho krevní oběh selhával."

Záchranáři museli po příjezdu na místo zahájit resuscitaci a pět minut prováděli i nepřímou srdeční masáž.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Z podpory léků se jim podařilo obnovit pravidelnou činnost srdce, pacient byl zaintubován a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Po zajištění krčním límcem a uložení do podtlakové matrace, jej vrtulník šetrně přepravil do traumatologického centra FN Ostrava."

Záchranáři proto apelují na děti i dospělé, aby při jízdách na kole používali přilby. Může jim to zachránit život a při pádech zabránit vážným zraněním.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy