Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stovka lidí vyběhla s děkanem OPF Karviná, společně zvládli trať dlouhou 5,5 km

Už tradičně vyzval děkan karvinské Obchodně podnikatelské fakulty Daniel Stavárek sportovní nadšence, aby s ním vyběhli na pět a půl kilometru dlouhou trasu. Na startovní čáru se společně s ním postavilo sedmdesát lidí a v cíli akci podpořila i třicítka dětí.

Rozcvičkou na karvinském univerzitním náměstí pod ostrým zrakem maskota univerzity Orlice začala tradiční akce nazvaná “Vyběhněte s děkanem”. Poprvé takto vyzval děkan OPF Daniel Stavárek sportovní nadšence z řad veřejnosti v roce 2014 a každý rok statečně s fyzicky zdatnějšími a i rychlejšími jedinci zdolává pět a půl kilometrovou trasu.

Daniel Stavárek, děkan OPF: "Nechci být, jako ti sportovci, po výkonech, který se nepovede, ale objektivně jsem měl virózku, kašlíček, rýmečku posledních 10 dní, takže nějaké dvě sekundičky tam budou horší čas."
anketa: účastníci akce Vyběhněte s děkanem: "Čas byl výrazně horší, ale šlo o to doběhnout, nešlo o čas.” "Trasa je pěkná, tím, že je to přírodou, jen na začátku se vybíhá univerzitou, takže to bylo pěkné."

Nejen samotní běžci utírali pot z tváří po náročném běhu, pořádně zabrat dostal i Matěj Kuba, který povzbuzoval sportovce v maskotu Orlice s velkým nasazením. 

Matěj Kuba, student OPF Karviná: "Zrovna to vyšlo, že je těch 28 stupňů, je to takový poctivý kožich zimní, ale zvládl jsem to a je to super den."

Šanci doběhnout si pro medaile dostaly i děti, pro které byl připraven dětský závod přímo v areálu Lodiček.

Nahlásit chybu


K tématu
ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail