Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská abilympiáda prověřila šikovnost hendikepovaných dětí

Střední, Základní a Mateřská škola Komenského slaví v tomto roce významné jubileum - sto let od svého otevření. Celý rok si učitelé i žáci tuto událost připomínají, například prostřednictvím Abilympiády, která prověřila zručnost hendikepovaných dětí.

Základní škola Komenského je stejná, jako běžná základní škola, mají ale nižší, upravené výstupy. Z velké části se ale zaměřují na praktické dovednosti.

Marcela Jagošová, ředitelka Střední, Základní a Mateřské školy Komenského: "Máme dílny, máme cvičnou kuchyň, takže ty děti se učí základním manuálním dovednostem pro uplatnění v praktickém životě."

A právě takové činnosti byli hlavní náplní jedné z akcí v rámci oslav 100. výročí školy, na takzvané Abilympiádě. 

Radomíra Štefková, učitelka, organizátorka Abilympiády: ”Obsahem karvinské Abilympiády je soutěž zručnosti a dovednosti. Žáci plní úkoly na stanovištích, jako je košíkářství, studená kuchyně, drátování, pokaždé se snažíme přidat novou disciplínu, takže se to obměňuje.” 
anketa: účastníci Abylimpiády: “ Montuju vodovodní baterii.” "Vybrala jsem si sovičku z toustu a pomazánky."

Součástí Abilympiády byl také aktivní doprovodný program, o který se postaral Juventus, ale i umělci, jako je Bogdan Kornas. Hotové soutěžní výrobky pak hodnotila porota.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail