Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pro elektrikáře, prodavačky i kuchaře ze středních škol MSK připravila SŠTaS Karviná olympiádu

18 disciplín v rámci 1. ročníku Olympiády připravila karvinská Střední škola techniky a služeb pro zájemce ze středních škol napříč celým regionem. Studenti i učni tak mohli ukázat, co vše se naučili a ti nejlepší si domů odvezli i hodnotné ceny.

Střední škola techniky a služeb uspořádala pro žáky středních škol MSK první velkou olympiádu pro všechny obory, které škola nabízí.

Yveta Kaluźová, ředitelka SŠTaS Karviná: “Chtěli jsme, aby každý ukázal, co umí, aby byl úspěšný ve škole a připravili jsme asi 18 disciplín napříč obory."

Pro budoucí prodavačky byla určena disciplína v aranžování. Detaily zpracování, zvolenou techniku a také míru kreativity pak hodnotili odborníci v porotě.

Zdeňka Stolárová, předsedkyně poroty: "Děti žijí touto soutěží, je tam spousta věcí, které jdou naaranžovat dobře, ale porota je objektivní a kontrolujeme vše tak, aby bylo vše spravedlivé."

Jasné zadání dostali i budoucí elektrikáři ze sedmi středních škol.

Pavel Fabián, učitel odborného výcviku oboru Elektro: "Zadání dostali ovládání motoru, hvězda, trojúhelník na tlačítko na výdrž. Musí si dávat pozor v silovém zapojení a ovládání.”
Radim Pliska, žák ze SŠ polytechnické, Havířov-Šumbark: "Jsou tam dva typy vodičů, jeden, který spouští motor a druhý, kterým ovládáte, jakým stylem to bude ovládané, že máte ovládací a silovou část."

Celkem se olympiády zúčastnilo více než 350 žáků,.

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail