Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž narazil s motorkou do mostku na Opavsku, v ohrožení života skončil v nemocnici

Celý MS kraj |

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek večer u vážné dopravní nehody na Opavsku. 28letý muž vylétl na motokrosové motorce ze silnice, boural do mostku a byl odhozen na telefonní sloup. V ohrožení života ho transportoval vrtulník do nemocnice.

Patnáct minut po osmnácté hodině podvečerní řídil po silnici v obci Hořejší Kunčice 28letý muž z Opavska terénní motocykl Kawasaki. Ta navíc neměla přidělené registrační značky a nebyla tak řádně přihlášena v evidenci motorových vozidel. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Při průjezdu levotočivou zatáčkou ve směru na obec Nové Lublice vyjel vpravo mimo pozemní komunikaci do silničního příkopu a zde přední části svého stroje narazil do betonové propusti. Následně byl vymrštěn a odhozen na sloup přilehlého telefonního vedení."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po kolizi zůstal krátce v bezvědomí. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a mozku, nevyloučil ani zranění v oblasti pánve. Stav pacienta byl život ohrožující a záchranáři jej museli uvést do umělého spánku. Po zajištění dýchacích cest, převedení na přístrojem řízenou ventilaci a dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl muž vrtulníkem transportován na urgentní příjem fakultní nemocnice Ostrava."

Orientační dechová zkouška u něj provedena nebyla s ohledem na jeho zranění. Byl u něj nařízen odběr krve ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek a jedů.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě."

Nikdo další při nehodě zraněn nebyl a celková škoda byla vyčíslena na 31 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Motorkář u Opavy havaroval při vyhýbání autu. Řidička ho přehlédla a jela dál

28. března 2024 19:04 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Řidička osobního auta zřejmě přehlédla u Opavy při vjíždění na hlavní silnici motorkáře. Ten při úhybném manévru havaroval a do nemocnice ho musel transportovat vrtulník. Žena za volantem si přitom vůbec ničeho nevšimla a následně pokračovala dál ve své jízdě.

Na Frýdecko-Místecku havaroval další motorkář. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

5. března 2024 15:20 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Po nedělních nehodách motocyklistů zasahovali moravskoslezští záchranáři u další v pondělí 4. března odpoledne. Odehrála se u obce Kaňovice na Frýdecko-Místecku. MOtorkář tam skončil mimo silnici a do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Policie hledá svědky srážky vozu taxi s motorkářem v Bystřici na Třinecku

6. března 2024 15:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V neděli 3. března odpoledne se na kruhovém objezdu v Bystřici srazilo vozidlo taxi služby s motorkářem. Policii se pravděpodobně rozcházejí výpovědi řidiče a motocyklisty. Proto se nyní hledají případní svědci, kteří by potvrdili, jak skutečně k nehodě došlo.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

20. května 2024 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

20. května 2024 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

20. května 2024 9:02 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Regionální zprávy POLAR

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Muž narazil s motorkou do mostku na Opavsku, v ohrožení života skončil v nemocnici
Vydáno 20. května 2022 20:00, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek večer u vážné dopravní nehody na Opavsku. 28letý muž vylétl na motokrosové motorce ze silnice, boural do mostku a byl odhozen na telefonní sloup. V ohrožení života ho transportoval vrtulník do nemocnice.

ilustrační snímek; zdroj foto: HZS MSK

Patnáct minut po osmnácté hodině podvečerní řídil po silnici v obci Hořejší Kunčice 28letý muž z Opavska terénní motocykl Kawasaki. Ta navíc neměla přidělené registrační značky a nebyla tak řádně přihlášena v evidenci motorových vozidel. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Při průjezdu levotočivou zatáčkou ve směru na obec Nové Lublice vyjel vpravo mimo pozemní komunikaci do silničního příkopu a zde přední části svého stroje narazil do betonové propusti. Následně byl vymrštěn a odhozen na sloup přilehlého telefonního vedení."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po kolizi zůstal krátce v bezvědomí. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a mozku, nevyloučil ani zranění v oblasti pánve. Stav pacienta byl život ohrožující a záchranáři jej museli uvést do umělého spánku. Po zajištění dýchacích cest, převedení na přístrojem řízenou ventilaci a dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl muž vrtulníkem transportován na urgentní příjem fakultní nemocnice Ostrava."

Orientační dechová zkouška u něj provedena nebyla s ohledem na jeho zranění. Byl u něj nařízen odběr krve ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek a jedů.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě."

Nikdo další při nehodě zraněn nebyl a celková škoda byla vyčíslena na 31 tisíc korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000031509/muz-narazil-s-motorkou-do-mostku-na-opavsku-v-ohrozeni-zivota-skoncil-v-nemocnici