Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž narazil s motorkou do mostku na Opavsku, v ohrožení života skončil v nemocnici

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek večer u vážné dopravní nehody na Opavsku. 28letý muž vylétl na motokrosové motorce ze silnice, boural do mostku a byl odhozen na telefonní sloup. V ohrožení života ho transportoval vrtulník do nemocnice.

Patnáct minut po osmnácté hodině podvečerní řídil po silnici v obci Hořejší Kunčice 28letý muž z Opavska terénní motocykl Kawasaki. Ta navíc neměla přidělené registrační značky a nebyla tak řádně přihlášena v evidenci motorových vozidel. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Při průjezdu levotočivou zatáčkou ve směru na obec Nové Lublice vyjel vpravo mimo pozemní komunikaci do silničního příkopu a zde přední části svého stroje narazil do betonové propusti. Následně byl vymrštěn a odhozen na sloup přilehlého telefonního vedení."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po kolizi zůstal krátce v bezvědomí. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a mozku, nevyloučil ani zranění v oblasti pánve. Stav pacienta byl život ohrožující a záchranáři jej museli uvést do umělého spánku. Po zajištění dýchacích cest, převedení na přístrojem řízenou ventilaci a dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl muž vrtulníkem transportován na urgentní příjem fakultní nemocnice Ostrava."

Orientační dechová zkouška u něj provedena nebyla s ohledem na jeho zranění. Byl u něj nařízen odběr krve ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek a jedů.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě."

Nikdo další při nehodě zraněn nebyl a celková škoda byla vyčíslena na 31 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy