Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič Dacie vyjel v Kopřivnici ze silnice a boural do sloupu, auto se převrátilo na bok

Vážná nehoda zaměstnala v neděli odpoledne všechny složky integrovaného záchranného systému v Kopřivnici. Auto tam vyjelo ze silnice, bouralo do sloupu a převrátilo se na bok. Řidič měl v autě devítiletou dívku, tu přepravil do nemocnice vrtulník a muže sanitka. Další vážná nehoda pak zaměstnala záchranáře i na Bruntálsku, kde se čelně srazila dvě auta.

Nehoda se stala 30 minut po 15. hodině na silnici první třídy I/58 v Kopřivnici směrem na Příbor.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič ročníku 1958 vyjel z dosud nezjištěných příčin s osobním vozidlem Dacia mimo vozovku a havaroval do sloupu veřejného osvětlení."

Náraz sloup doslova přerazil a auto se navíc převrátilo na bok. Na místo okamžitě vyrazili hasiči, záchranáři, policisté a z Ostravy byl povolán i vrtulník leteckých záchranářů. Řidič měl v autě navíc dítě.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devítiletá dívka utrpěla poranění krku a čtyřiapadesátiletý muž poranění hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli oba transportováni na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. Dítě transportoval vrtulník, dospělého pozemní tým."

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v neděli po půl čtvrté odpolední. Do Lubiny vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Kopřivnice a Nový Jičín (odkud přijel vyprošťovací speciál Tatra 815), společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Kopřivnice.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu hasičů byli 54letý muž a devítiletá dívka mimo havarované vozidlo. Hasiči stabilizovali auto na levém boku pomocí stabilizačních tyčí Paratech a podkládacích klínů Zumro, zabezpečili auto před případným požárem i poškozený sloup s veřejným osvětlením, vedením nízkého napětí a telefonním kabelem. Po postavení auta na silnici na kola pomocí hydraulické ruky hasičské vyprošťovací tatry zde uniklo menší množství oleje, do půdy neunikl. Hasiči na olej použili nasákavý sorbent."

Co přesně se stalo, teď zjišťují policisté. Silnice byla po dobu vyšetřování a odklízení nehody v obou směrech neprůjezdná. 

Krátce před 16. hodinou pak vyjížděly záchranné složky k další vážné nehodě na Bruntálsku. Na 195 kilometru silnice I/11 z Rýmařova směrem na Šumperk se čelně srazila dvě osobní auta.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič ročníku 1937 osobního vozidla Renault jel po silnici a z dosud nezjištěného důvodu vjel do protisměru a čelně se střetl právě s projíždějícím vozidlem Dacia, které řídil muž ročníku 1958."

Na vině bude pravděpodobně podle svědeckých výpovědí mikrospánek. Řidiči navíc mohou mluvit o velkém štěstí, protože oba zřejmě nejeli rychle. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem na alkohol. Ve vozidle Renault také cestovala spolujezdkyně, žena ročníku 1934, která byla zraněna a předána do rukou zdravotníků."

Oba řidiči vyvázli bez zranění, ale z důvodu vyššího věku byl jeden z řidičů také předán do rukou zdravotníků. Silnice byla během odklízení dopravní nehody průjezdná jedním jízdním pruhem a doprava byla řízena kyvadlově.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail