Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Popálený, zavalený zdí a dopravní nehoda. Vrtulník záchranářů letěl v neděli třikrát do Kopřivnice

Pozemní posádky spolu s leteckými záchranáři zasahovali v neděli postupně u tří vážných událostí v Kopřivnici. V části Lubina byli postupně zraněni čtyři lidé. Jeden při požáru, druhý po pádu zdi a další dva, devítiletá dívka a čtyřiapadesátiletý muž, po dopravní nehodě.

Nejprve byla záchranná služba volána po osmé hodině ranní k jednačtyřicetiletému muži, popálenému při požáru.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékař u pacienta zjistil popáleniny v oblasti hlavy, hrudníku a horní končetiny. Týmy se postaraly o krytí postižených ploch, které tvořily okolo pětadvaceti procent povrchu těla. Zajistily žilní vstup a uvedly muže do umělého spánku. Lékař provedl intubaci dýchacích cest a nutné bylo převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Pacient byl poté vrtulníkem transportován do popáleninového centra FN Ostrava."

Před jedenáctou hodinou pak zasahovaly posádky záchranářů u třiadvacetiletého muže, zavaleného zdí při práci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, záchranáři mu podali léky tlumící bolest a infusní roztok. Letecky byl poté přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

Do téhož zdravotnického zařízení směřovali po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče také dva pacienti po střetu automobilu do sloupu, rovněž v Lubině.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednalo se o devítiletou dívku s poraněním krku a čtyřiapadesátiletého muže poraněného na hlavě. Dítě transportoval vrtulník, dospělého pozemní tým."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy