Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

68letý řidič zemřel na Opavsku, vyjel ze silnice a boural do stromu

O život 68letého muže bojovali v pondělí ráno letečtí i pozemní záchranáři u Hněvošic na Opavsku. Řidič vyjel ze silnice a boural do stromu. Oživit se ho už bohužel nepodařilo. Na místě byla přitom ihned po nehodě sanitka dopravní služby a first responder, který použil i automatický defibrilátor. Řidič ale mohl mít ještě před nehodou zdravotní komplikace.

Záchranáři dostali informaci o nehodě na 124,5 kilometru silnice I/46 mezi Služovicemi a Hněvošicemi po půl sedmé ráno.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Řidič vozu Škoda Felicia jel ve směru na Hněvošice, přičemž z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci, dostal se do příkopu a narazil do stromu."

Na místo vyrazila okamžitě sanitka a z Ostravy vzlétl záchranářský vrtulník. Ještě před příjezdem záchranářů dorazila k nehodě sanitka dopravní služby a také dobrovolný zachránce – first responder.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "U osmašedesátiletého muže tedy byla zahájena kvalitní první pomoc, včetně využití automatického externího defibrilátoru. Zasahující lékaři ZZS po svém příjezdu zjistili, že pacient nejeví známky života a ve snaze o jeho záchranu pokračovali rozšířenou resuscitací za použití přístrojového vybavení a léků. Muž však při nárazu automobilu do stromu utrpěl mnohočetná poranění hlavy, hrudníku, břicha a dolní končetiny."

Veškerá snaha o jeho záchranu se ukázala jako marná a lékař musel bohužel nakonec konstatovat jeho smrt. Je možné, že řidič měl těsně před nehodou zdravotní problémy.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou dále v prověřování dopravními policisty."

Silnice mezi Hněvošicemi a Služovicemi u polských hranic byla ráno na několik hodin obousměrně uzavřena a odklon dopravy prováděla policie přes obec Kravaře.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail