Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hledaný recidivista vařil pervitin v bytech v Opavě a Ostravě, přišla si pro něj zásahovka

45letý muž z Novojičínska vařil drogy nejprve v jednom z opavských bytů, sám je užíval, rozdával nebo prodával. Pak varnu přestěhoval do dalšího bytu v Ostravě. Soud ho přitom za výrobu drog poslal do vězení, jenže několikrát trestaný recidivista se skrýval. Tak si pro něj přišla zásahová jednotka.

zdroj videa: Policie ČR

Policisté zjistili, že muž minimálně od března do dubna letošního roku vařil čtyřikrát pervitin v jednom z bytů v Opavě-Kateřinkách. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Pervitin následně užíval pro svou vlastní potřebu a případně jej do poloviny května tohoto roku nabízel v dealerových sáčcích zdarma či za úplatu dalším osobám v Opavě, na Opavsku i v Ostravě. Výše uvedenou návykovou látku získával varným procesem za pomocí potřebných chemikálií, léků s obsahem pseudoefedrinu, laboratorního skla a plynového vařiče."

Varnu poté 45letý muž přestěhoval do jiného bytu v Ostravě. Opavská kriminálka na případu intenzivně pracovala a muže v Ostravě vypátrala. Přímo do bytu si pro něj poté přišla zásahová jednotka.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "A to po předchozím souhlasu státního zástupce i soudce k provedení domovní prohlídky, při které byla zajištěna nejen kompletní varna pervitinu ale také přes 200 gramů této vyrobené návykové látky.

Muž byl už 6x soudně trestán, z toho 2x za výrobu drog. Bylo mu přitom úplně jedno, že za to dostal v posledních třech letech u Okresního soudu v Ostravě podmínku. Soud mu tak změnil trest na 26 měsíců vězení natvrdo. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Do výkonu trestu měl nastoupit začátkem února letošního roku. Vzhledem k tomu, že takto neučil a skrýval se před nástupem do vězení, byl v evidenci hledaných osob a bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání. V současné chvíli se již nachází ve výkonu trestů odnětí svobody, v nejbližších dnech mu bude sděleno obvinění ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a s psychotropními látkami a s jedy a také z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání."

Pobyt ve vězení mu to tak zcela jistě ještě prodlouží.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy