Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu mění jídelní výtahy ve školských zařízeních. Kuchařkám to usnadní práci

V Ostravě-Jihu pokračují v rekonstrukci školských zařízení. Radnice investuje nejen do nových fasád a zateplení budov, ale modernizuje i školní jídelny a revitalizuje zahrady. A peníze putují i do jídelních výtahů, které ulehčují práci kuchařkám.

Mateřská škola Srbská v Ostravě-Výškovicích se dočkala nových, moderních jídelních výtahů. Ty původní už byly zastaralé a oprýskané. Nevyhovovaly tak hygienickým požadavkům.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Školky postrádají moderní výtahy. Na některých dokonce kuchařky musely do poschodí vynášet hrnce s jídlem a bylo to pro ně samozřejmě velice náročné a částečně i nebezpečné.”
Antonie Knoppová, zástupkyně ředitelky, MŠ Srbská 4, Ostrava-Výškovice: "Využívají se pro obě dvě třídy vrchní, kdy vlastně veškeré jídlo se převáží a nemusí to děvčata nosit. Druhý výtah využíváme pro logopedickou třídu, která je v odloučené druhé budově."
Irena Gajdošová, hlavní kuchařka: “Je to velká pomoc, protože když jsme to musely nosit po schodech, tak to bylo dost těžké a teď jsou lepší ty výtahy, protože jsou nové, moderní, nerezové, lépe se udržují. Je to prostě super.”

Výtahy se ve školce podařilo vyměnit za pouhé dva měsíce a náklady si vyžádaly bezmála 650 tisíc korun.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Nejsou to jen nové výtahy, ale v této školce se již realizuje třetí kuchyňka, taková přípravna pro výdej jídla."

Jídelní výtahy se podle potřeby budou měnit i v dalších školských zařízeních,

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy