Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

53letý muž zemřel po pracovním úrazu v Ostravě, ženu na Opavsku zase zranil při práci lis

Záchranáři spěchali v úterý ke dvěma vážným pracovním úrazům. Pro 53letého muže mělo přimáčknutí pracovním strojem v Ostravě bohužel tragický konec. I když lékaři bojovali na místě 45 minut o jeho život, nakonec bohužel zemřel. Ve druhém případě přepravil vrtulník do nemocnice ze Sosnové na Opavsku 23letou ženu, kterou zranil v práci lis na ovoce.

Třiapadesátiletý muž byl přimáčknut strojem v jedné z ostravských firem v půl deváté ráno. Po jeho vyproštění se ukázalo, že u něj došlo k selhání všech základních životních funkcí.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékařka zjistila poranění hrudníku a horní končetiny. Záchranáři se snažili o obnovu krevního oběhu postiženého, a to za pomocí nepřímé srdeční masáže, léků podávaných do kostní dřeně, defibrilačních výbojů a dalších opatření. Tři čtvrtě hodiny prováděná rozšířená resuscitace však nevedla k záchraně a muž na místě podlehl zraněním, která utrpěl."

Do Sosnové na Opavsku spěchali záchranáři o čtyři hodiny později. Třiadvacetileté ženě tam vtáhly levou ruku mezi sebe kovové válce lisu na ovoce, a to při čištění lisu. Na místo vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci z Krnova a přiletěl vrtulník z Ostravy. A pomoci museli i hasiči.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na vyproštění ruky použili hasiči ze stanice HZS MSK Krnov svou aku brusku a elektrickou brusku zaměstnavatele. Postupně odstranili pouzdro ložiska na hřídeli válce a vyřezali část konstrukce lisu nad hřídelí válce. Po vyřezání konstrukce hasiči válec nazvedli, a postižená ruka mohla být vytažena."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ještě předtím však pacientku zajistili záchranáři pomocí léků. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče zraněnou transportoval do zdravotnického zařízení vrtulník. Předána byla na oddělení urgentního příjmu ostravské fakultní nemocnice."
Nahlásit chybu


K tématu
AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail