Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezdomovec uklízí v Mariánkách po ostatních. Překvapil policii i radnici

Zcela ojedinělý případ zaznamenali strážníci v Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách. Jeden z bezdomovců si od nich vyžádal igelitové pytle s tím, že by chtěl uklidit lesík v Parku U Rakety. Nelíbí se mu, jak vypadá okolí místa, kde žije.

Kabely, suť, plno všelijakých odpadků a dokonce i záchodová mísa. Všech těchto věcí zbavuje lesík v Parku U Rakety v Mariánských Horách bezdomovec, který se tady usídlil a chtěl mít kolem sebe čisto.

Aleš Jurošek, okrskář, pracoviště MP Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: ”Překvapilo mě to, protože takových osob, bez přístřeší je opravdu málo, kteří by si po sobě uklidili tam, kde prostě bydleli nebo přebývali. Po něm ten nepořádek není, ale rozhodl se uklidit nepořádek i po těch druhých, což jsem rád.”
Pan Jiří, bezdomovec: ”Podívejte se sami, co tu toho všeho ještě je kolem. ////Lidi si mají rozmyslet, proč jdou do lesa. Jestli jdou dělat bordel, tak ať jdou radši někde na hřiště zakopat si, než házet kable, konzervy, všechno možné. Potom jde vidět, kdo jakou má asi domácnost.”

Z poloviny lesoparku, který už je uklizený, se odvezlo 12 igelitových pytlů a nejméně 20 jich ještě bude.

Patrik Hujdus (Nezávislí) starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: ”Za mě je to takový příklad dobré praxe, kdy nemusíme ty bezdomovce jenom kritizovat, že je tady máme a že nám znepříjemňují život, ale že je vlastně můžeme i pochválit. Někteří z nich dokážou udělat i něco pro ty ostatní.”

Igelitové pytle i odvoz odpadu zajistili strážníci ve spolupráci s radnicí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy