Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Kozmic zemřel skútrista po nárazu do svodidel, v Ostravě se srazil motorkář s autem

Dvě vážné dopravní nehody zaměstnaly ve čtvrtek ráno záchranáře, hasiče i policisty na Opavsku a v Ostravě. Pro 46letého skútristu měl bohužel náraz do svodidel u Kozmic tragický konec. 20 minut na to se v Ostravě srazil s osobním autem 44letý motorkář, s vážným zraněním skončil v nemocnici.

První vážnou nehodu dostali záchranáři nahlášenou deset minut po osmé hodině ráno. Na silnici mezi Hlučínem a Kozmicemi havaroval skútr. Na místo vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci a k misi byli vysláni letečtí záchranáři.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Podle prvotních informací řidič zřejmě nezvládl řízení, měl narazit do svodidel a vyjet mimo komunikaci. Přesné příčiny nehody budou ale dále předmětem policejního prověřování."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Šestačtyřicetiletý muž nejevil po kolizi žádné známky života. Zasahující lékař u něj zjistil mnohočetná poranění v oblasti hrudníku a pánve. Záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci. Postiženému zajistili dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci, vstup do kostní dřeně pro podávání léků, a provedli další opatření. Jejich snaha však nevedla k úspěchu a po více než půl hodinovém úsilí musel lékař konstatovat smrt."

V půl deváté vyjížděli záchranáři ke střetu motocyklisty s osobním autem v Ostravě-Třebovicích.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřiačtyřicetiletý muž byl ve vážném stavu – při nehodě utrpěl těžké poranění dolní končetiny a zraněnu měl i končetinu horní. Posádky ZZS mu podaly léky tlumící bolest, naložily krční límec, uložily pacienta do podtlakové matrace a podaly infusní roztok."

Muž byl následně transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy