Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Expozice frýdeckého zámku a hradu Hukvaldy si lidé mohli projít se sklenkou vína

Trochu jinou prohlídku nabídly památky zámek Frýdek a hrad Hukvaldy. Do expozic tentokrát mohli lidé se sklenkou dobrého vína.

Markéta Bednárková, náměstkyně ředitele, programový pracovník Muzea Beskyd: “V pátek jsme na frýdeckém zámku zahájili putovní vinařský festiválek Mezi hrozny, který se v sobotu přesune za hradební zdi středověké pevnosti hradu Hukvaldy. Na frýdeckém zámku jsme si pro návštěvníky přichystali bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou po celé odpoledne těšit na vystoupení frýdecko-místecké cimbálové muziky Slivka a večer od bude vystupovat místní folkrocková kapela FM Band. V průběhu celého dne si mohou projít naše aktuální výstavy, což je Po stopách Brouka Pytlíka aneb hmyzí postavičky Ondřeje Sekory, nebo Modely automobilů, které změnily svět. Dále návštěvníci mohou nahlédnout do stálé expozice Frýdek-Místek, která je věnována našemu městu a na druhém nádvoří máme připravenou takovou menší venkovní výstavu, která je věnovaná hospodám a hospůdkám na Frýdecko-Místecku.”
Anketa: “My jsme s kamarádem prožili kus života na jižní Moravě. Valtické vinné trhy a vinné sklípky na jižní Moravě, v Prušánkách máme kamaráda. I když jsme Ostraváci nebo tady odsud, tak víno je pro nás něco posvátného, tak jsme tady přišli a ochutnáváme.”
Anketa: “Ta atmosféra tady stojí za to. Je to prý už druhý ročník, to jsem nevěděl. Je to ideální tady, úplně super. Akorát se musí dávat pozor, kdyby byl někdo ovíněný, že ty kostky jsou nebezpečné.”
Markéta Bednárková, náměstkyně ředitele, programový pracovník Muzea Beskyd: “Hlavním cílem festivalu je také ukázat tu propojenost mezi frýdeckým zámkem a hradem Hukvaldy, protože ne každý ví, že zámek a hrad spravuje jedna instituce, a to Muzeum Beskyd Frýdek-Místek.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy