Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor Karviné diskutoval s občany na různá témata. Tentokrát v Mizerově poblíž Pískovny

Další pravidelné setkání občanů s primátorem města se uskutečnilo v Karviné-Mizerově, v lokalitě u Kačoku. Tamní obyvatelé diskutovali s primátorem na různá témata, nejčastěji v oblasti údržby města, ale i bezpečnosti.

Setkání občanů s primátorem města a zástupci městské policie se tentokrát uskutečnilo v klidnější lokalitě a tomu také odpovídal okruh témat, o kterých se diskutovalo. Nejčastěji se lidé zajímali o práci technických služeb, probírali otázky k výsadbě a kácení zeleně, jmelí na stromech, doplnění odpadkových košů, ale ptali se i na parkování a možnost zjednosměrnění ulice.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Z našeho pohledu je to klidná lokalita, maximálně řešíme bezdomovce nebo opilce, ale podle toho, co lidé říkali, tak jsou tady spokojeni.

S lidmi přímo v terénu se primátor setkává pravidelně, aby se přímo v daných lokalitách od místních dozvěděl, co je trápí a jak by mohl pomoc. Zajímal se také o to, zda tady dochází k narušování veřejného pořádku nebo skupování bytů a jejich časté pronajímání problematickým sousedům.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Základní věc pro každého Karviňáka je, aby měl klidné bydlení, aby se vyspal když jde do práce, aby se nerušil noční klid. Na tom intenzivně děláme, výsledky na mnoha místech jsou dobré, ale potřebujeme tu součinnost těch lidí, kteří tady bydlí."

Setkání s občany přímo v terénu budou ještě letos následovat. Další lokalita a termín budou zveřejněny včas.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy