Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další recidivista v rukou kriminalistů. Muž se zákazem pobytu na Frýdecko-Místecku kradl vše, co mělo hodnotu

Ostravští kriminalisté zadrželi v uplynulých dnech recidivistu, který vykrádal rodinné domy, byty i obchody. Vloupal se také do veterinární ambulance. Bral vše cenné, co mu přišlo pod ruku a zboží se snažil udat v zastavárnách. Muž měl zákaz pobytu v okrese Frýdek-Místek po dobu 2 let, ten však porušil.

video: PČR
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Pachatel do vykradených prostor vnikl buď násilným způsobem, nebo jen využil příležitosti, kdy poškození neměli dostatečně zajištěný majetek. V několika případech použil nezjištěný předmět a rozbil skleněnou výplň okna. V jiných případech využil pootevřeného okna na tzv. ventilaci či mikroventilaci a poté vnikl do vnitřních prostor. Bral vše, co se dalo zpeněžit, například jízdní kola, notebooky, peníze, ale také šperky." 

Ve veterinární ambulanci ukradl mimo jiné i tři kusy dýk afrických Tuaregů, které byly vykládané stříbrem a můžou mít hodnotu okolo 100.000,- Kč, dále deset kusů sošek ze slonoviny s vyobrazením muže a ženy v erotických polohách a jednu sošku ze slonoviny s vyobrazením kobylky, vše v hodnotě přes 100.000,- Kč 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Vzhledem k tomu, že skutky přibývaly, škoda byla ve statisících korun a neznámý pachatel majetkovou trestnou činnost páchal napříč Ostravou, začali se případy zabývat také kriminalisté z 10. oddělení obecné kriminality Ostrava. Jedná se o celoměstský útvar, který se specializuje mimo jiné na rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Kriminalisté postupně shromažďovali důkazní materiály, zajistili stopy z místa činu a vyhodnotili získané kamerové záznamy. Operativní činností a místní znalostí vedl směr na 39letého muže z Ostravy. Jednalo se o podezřelého, který má již 15 záznamů v rejstříku trestu. V únoru letošního roku byl propuštěn z výkonu trestu a jeho pobyt nebyl zcela znám, o to těžší pro policisty bylo jeho dopadení."

Kriminalisté ale věděli, že podezřelý by se měl pohybovat na Frýdecko-Místecku. To se také potvrdilo a muže zadrželi v obci Baška. U sebe měl šperky z bílého i žlutého kovu, řetízky, náušnice, prsteny, náramky, hodinky, ale také finanční hotovost. Policisté u něj našli také pas vystavený na cizí jméno. Krátce před zadržením se vloupal do rodinného domu a u sebe měl tedy čerstvý lup, navíc kriminalisté toto vloupání zjistili dříve než samotní poškození. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Komisař 10. oddělení obecné kriminality Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Také byl komisařem podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. V případě prokázání viny mu hrozí až pětileté vězení. Jak se ukázalo, obviněný muž měl zákaz pobytu v okrese Frýdek-Místek po dobu 2 let, který byl vydán na základě rozsudku Okresního soudu ve Frýdku-Místku v březnu 2022. Obviněný muž s policisty spolupracoval, celkem mu bylo prokázáno 16 činů páchané jak na území Ostravy, Karvinska, tak Frýdeckomístecka. Škodu měl způsobit za více jak 650.000,- Kč. Jak sám u výslechu uvedl, odcizené věci měl prodávat například do zastaváren. Část věcí se policistům podařila dohledat a byla či bude vrácena poškozeným, po ostatních odcizených věcech stále pátráme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy