Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Žermanické přehradě hledali tělo utonulého plavce i pomocí vrtulníku, našli ho druhý den

Složky IZS, včetně záchranného vrtulníku, pátraly v úterý na Žermanické přehradě v Soběšovicích nedaleko Havířova po tonoucím člověku. Jeho volání o pomoc měla slyšet obsluha tamního areálu Maják, která zalarmovala záchranáře.

Událost byla oznámena po dvacáté hodině. Letečtí záchranáři LZS Ostrava, kteří se v té době měli údajně spěšně vracet z jiné mise na Vsetínsku, opakovaně létali nad hladinou, aby tělo osoby případně viděli z výšky. Vrtulník ale následně bez úspěchu přistál opodál. Vodní hladinu prohledávali také policisté a hasiči na člunech. 

Svědek události: "Já jsem tady běžel okolo přehrady a viděl jsem záchranku, jak přijela. Lidé tady volali pomoc, že se tam někdo topí. Ptal jsem se, jestli tam mám plavat. Pán prý přeplaval přehradu a když se vracel, tak se začal topit. Jiný muž mu na loďce plul naproti, ale asi 50 metrů před ním se ten plavec ponořil a od té doby není."

Se setměním vrtulník ukončil činnost a vrátil se na svou základnu. Byli ale přivoláni policejní potápěči. Večer se tělo najít nepodařilo a v pátrání se proto pokračovalo ve středu. 

Po 11. hodině se policejním potápěčům podařilo tělo utonulého muže najít.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy