Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V opavském Stříbrném jezeře se topil 58letý muž, do příjezdu zdravotníků ho oživovali kamarádi

  • Opava,

U vážného případu zasahovali zdravotníci u Stříbrného jezera v Opavě v neděli 12. června 2022. V bývalém zatopeném dolu se začal topit 58letý muž, podle svědků byl asi čtyři minuty pod hladinou.

Tísňové volání obdrželi operátoři krátce před devatenáctou hodinou. Na místo okamžitě vyrazil tým rendez-vous a zdravotnická posádka. Osmapadesátiletý muž si šel zaplavat, ale začal se topit. Z vody, kde byl asi čtyři minuty pod hladinou, ho vytáhli kamarádi, ti také přivolali pomoc a začali muže oživovat. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V okamžiku příjezdu záchranářů byla postiženému poskytována laická první pomoc a zasahující lékařka zjistila selhání dechu i krevního oběhu. Záchranáři proto ihned zahájili rozšířenou resuscitaci za použití přístrojové techniky a léků. Pacienta bylo nutno defibrilovat a týmu se podařilo obnovit činnost srdce."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž byl zaintubován a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Po dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři přepravili na anesteziologicko-resuscitační oddělení opavské Slezské nemocnice."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy