Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští dopravní policisté se zapojili do mezinárodní akce ROADPOL

Především kontrola nákladních aut spojená s přepravou nebezpečných věcí podle dohody ADR. To bylo hlavní zaměření mezinárodní dopravně bezpečnostní akce ROADPOL, která proběhla i v Moravskoslezském kraji. Kontrole ale neunikli ani řidiči autobusů a osobních aut. Policisté zastavili během dvou dnů 253 vozidel a zjistili 84 dopravních přestupků.

V rámci běžných pokut vybrali policisté přes 66 tisíc korun.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo držení telefonu za jízdy, a to v 19 případech. Další čtyři řidiči nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem. Nevyhovující technický stav policisté odhalili u 10 vozidel. Ve dvou případech pak byli řidiči za jízdy pod vlivem alkoholu."

U nákladních aut zjistili policisté v osmi případech překročení maximální přípustné hmotnosti a celkem v 19 případech porušení tzv. sociálních předpisů.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Jednalo se například o nedodržení doby jízdy či bezpečnostních přestávek, nesprávné používání či neoprávněná manipulace s tachografem. Samotné porušení dohody ADR v souvislosti s přepravou nebezpečných věcí policisté odhalili u pěti vozidel.

Ve 12 případech uložili policisté řidičům za porušení zákona o silniční dopravě kauce ve výši 280 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy