Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezletilá dívka hodila po porodu dítě do popelnice, vyvezli ho na skládku

Hrůzná tragédie otřásla Frýdkem-Místkem. Nezletilá dívka tam tajně porodila a následně vyhodila ještě dýchající děťátko do popelnice. To bohužel skončilo na skládce a policisté se ho týden snažili v hromadách odpadků najít. Dívku už kriminalisté obvinili z vraždy.

Celý minuly týden strávili na obří skládce ve Frýdku-Místku kriminalisté a technici z oddělení vražd moravskoslezské policie. Hledali tělíčko novorozence, kterého krátce po domácím porodu odhodila do kontejneru 15letá dívka. Ten pak bohužel vyvezli popeláři na skládku.

popelář: "Prohrabávali to tady."

Zda se tělo podařilo najít, policisté nechtějí komentovat. Jisté ale je, že přesně po týdnu bylo hledání ukončeno a dívka byla obviněna z vraždy.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Policisté prověřovali od minulého týdne okolnosti možného násilného trestného činu v souvislosti s úmrtím novorozeného dítěte v okrese Frýdek-Místek. Případ si převzali do gesce krajští kriminalisté, kteří včera obvinili mladistvou dívku z provinění vraždy."

Podle našich informací obviněná porodila zdravé dítě 13. června, ale bála se, že by starost o novorozence nezvládla a tak dítě po chvíli odnesla do kontejneru. Pak neunesla tíhu svědomí a vše prozradila. Kdyby využila baby box, který je ve frýdeckomístecké nemocnici už od roku 2008, mohlo dítě žít. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail