Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čechům se i přes menší cenový rozdíl stále vyplatí tankovat palivo v Polsku

Češi, kteří tankují pohonné hmoty v Polsku, potvrzují, že se to stále cenově vyplatí. Ceny pohonných hmot se totiž zvyšují na obou stranách hranice. Polské ceny jsou však o 4 až 5 korun nižší.

Polské čerpací stanice v blízkosti státní hranice jsou stále hojně využívané českými motoristy. Natankovat v Polsku se vyplatí nejen lidem, kteří bydlí poblíž hranice, ale i těm z větší vzdálenosti, pokud tankování spojí s nákupem jiného levnějšího zboží.

Ceny pohonných hmot se postupně zvyšují i v Polsku, stejně jako u českých čerpacích stanic. Rozdíl v ceně se však stále pohybuje okolo 4 až 5 korun za litr. Mnoha motoristům z pohraničí se proto vyplatí tankovat u polských čerpadel.

Podle velikosti objemu palivové nádrže se u osobních automobilů může úspora pohybovat od 200 do 500 korun.

Anketa: “43 koruny stojí litr, teď hlásili v rádiu, že u nás je přes 47. Vyplatí se mi to, protože já to mám 20 kilometrů přesně. Společně s tankováním si ve vedlejším Kauflandu nakoupím.”
Anketa: “Jsme tady z Českého Těšína, máme to zhruba 2 kilometry. Když jedeme nakoupit, tak se stavíme i pro pohonné hmoty. Pořád to vychází o nějaké 4 korunky na litru oproti Českému Těšínu.”
Anketa: “My jsme kupovali plnou nádrž, tedy 36 litrů s tím, že cena za litr je 41 korun. Oproti česku se to určitě vyplatí, protože 48 korun za litr. Spojili jsme to s tím, že jsme jeli do nemocnice v Třinci.”

Stále platí, že lidé mohou vedle nádrže natankovat ještě maximálně 20 litrů do kanystru. Půlroční snížení daně na pohonné hmoty by mělo v Polsku trvat minimálně ještě červenci.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail