Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival v ulicích Porubě slušel. Zřejmě se sem vrátí i příští rok

Festival v ulicích se vůbec poprvé uskutečnil v Porubě. Po letech se tady přesunul z centra města a nahradil tak Cirkulum, který naopak poprvé proběhl na Slezskoostravském hradě. Změna prostředí mu neskutečně sedla.

Tradiční Festival v ulicích tentokrát s podtitulem Art & Life na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě a přilehlých dvorech nabídl úžasnou atmosféru. K vidění byli hudebníci, akrobaté a pouliční performeři z celého světa.

Veronika Dluhá, moderátorka: “Festival v ulicích je tady první rok a věřím, že se tady zopakuje i příští rok. Minimálně vedení a myslím si, že i město přišlo na to, že tohle je úžasný prostor, který využijeme. Návštěvnost byla velká a pro nás velmi potěšivá.”

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Je to tak velká akce, kterou Poruba roky nezažila a my se určitě budeme snažit s organizátory jednat, zda i příští ročník by se mohl v Porubě uspořádat.”

Největší rozruch na festivalu způsobil průvod masek a také pohádkové představení Bajka s obřími zvířecími loutkami.

Anketa: návštěvníci festivalu: “Konečně je to v Porubě taková věc. Ještě tu mohlo zůstat Cirkulum, protože v centru to stojí, je to horší. Tady je mnohem lepší atmosféra. Mnohem lepší atmosféra.”

“Poruba je krásná. To je taková Shanzelize naše ostravská, takže to se mi tady líbí. Je tu trošku horko pro mě, Ale je tu spousta lidí a vypadá to, že se všichni veselí, tak to je skvělé.”
Součástí Festivalu v ulicích byl také vinný festival a festival dýmek a nechyběla spousta atrakcí i pro děti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy