Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci hradu Hukvaldy zažili Svatojánskou noc s ohněm a UV efekty

Na hradě Hukvaldy se konala jedna z atraktivních akcí, kdy si mohou lidé zříceninu prohlédnout mimo běžnou návštěvní dobu. Tentokrát pro ně byla připravena Svatojánská noc.

Pro návštěvníky hradu Hukvaldy byly připraveny zajímavé ukázky a pohádky. Hlavní program se ale začal odvíjet až po setmění.

Barbora Hrabovská, kastelánka hradu Hukvaldy: "Vystoupí skupina Allegros, dobová hudba Rabussa a celou akci uzavřeme mystickou ohňovou a UV světelnou show. Zároveň jsme rozhořeli svatojánský oheň, nad kterým si mohou návštěvníci opéct špekáčky, nebo si jen tak sednout a relaxovat."
Jiří Zbořil, hejtman skupiny scénického šermu Allegros Štramberk: "Dnešní program je o pohádkách, aspoň z naší šermířské strany. Jinak je to Svatojánská noc na hradě. Naše skupina Allegros ze Štramberka teď právě skončila jednu pohádku loupežnickou, kde jsme zapojili i diváky. A další pohádka bude pohádka O Pepoušovi aneb co v Mrazíkovi nikdo nikdy vidět nemohl. Protože to, co jsme natáčeli v Mrazíkovi, to vystříhali… A aby to nejlepší u nás zůstalo, tak jsme to vzali sem a předvedeme to na hradě Hukvaldy."

Samuel: “My jsme dneska přišli, protože jsem si říkal, že by to tady mohlo být pěkné. Budou tady šermířské akce a hodně se mi tady líbilo divadlo a jak se šermovali. Líbil se mi celý hrad a jak zpívali písničky Bylo to tady hodně pěkné. Mi se to extrémně líbí, vypadá to tak hezky a mám moc rád historii, ta mne hodně zajímá.”

Otec Samuela: “Máme takovou zálibu, že když se dá, tak se vhodně oblečeme, aby to bylo pro děti zajímavé. syna baví historie a chce si to více užít. Aby vypadal jako rytíř a dcera jako princezna.”

Barbora Hrabovská, kastelánka hradu Hukvaldy: "Co se týče léta na hradě Hukvaldy tak připravujeme spoustu dalších akcích a mezi nimi největší akce této sezony Obléhání nedobytné pevnosti, která se uskuteční 16. až 17. července a návštěvník se v přímém přenosu dozví, jak vlastně celá bitva o hrad dopadne a jestli posádka ubrání jsme pozice a hrad zůstane nedobytný."
Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail