Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie na Vrbickém jezeře, utopil se tam patnáctiletý chlapec

Velmi smutný začátek prázdnin. Teprve patnáctiletý chlapec se ve čtvrtek odpoledne utopil ve Vrbickém jezeře u Bohumína. Pátrali po něm letečtí záchranáři, hasiči i policisté. Záchranáři upozorňují, že během posledního měsíce zasahovali u desítky případů tonutí nebo utonutí. Lidé by proto měli být velmi opatrní.

Chlapec měl ve čtvrtek po 16. hodině plavat v jezeře Vrbice u Bohumína. Následně zmizel z dohledu. Nenašli ho na břehu a neviděli ho ani ve vodě. Okamžitě se proto rozjela rozsáhlá pátrací akce.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Letečtí záchranáři byli proto povoláni k rekognoskačnímu letu. Tým provedl nad vodní hladinou a bezprostředním okolím několik průzkumných okruhů. Vzhledem k hloubce jezera a kalné vodě se však nepodařilo mladíka objevit. Po přistání na břehu byla další vyhledávací činnost ponechána v gesci Policie ČR a Hasičského záchranného sboru."

Pátrání mělo bohužel tragický konec.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Včera odpoledne došlo v Bohumíně k tragické události. V místním jezeře utonul mladistvý hoch. Okolnosti této události prověřují kriminalisté. Vzhledem k věku oběti a s ohledem na citlivost případu více informací podávat nebudeme."

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v Moravskoslezském kraji během posledního měsíce už u desítky případů tonutí nebo utonutí při koupání či plavání. V některých případech už bohužel nedokázali tonoucím pomoci. Varují proto veřejnost, aby byla v létě u vody opatrná.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Přibližně v polovině případů se jednalo právě o přírodní vodní plochy, v ostatních pak o zahradní bazény, či koupaliště. Plavání v hluboké vodě by mělo předcházet zvážení vlastního zdravotního stavu, protože příčinou tonutí může být i náhlá zdravotní indispozice s poruchou vědomí. Opět však důrazně varujeme také před přeceňováním vlastních sil, stejně jako před rizikem nedostatečného dozoru nad malými dětmi. Velkým nebezpečím je při koupání a plavání také ovlivnění alkoholem."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy