Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

70letý motorkář nedal přednost a boural, v ohrožení života skončil v nemocnici

Záchranáři zasahovali v průběhu pátku u několika dopravních nehod motorkářů. Nejvážnější z nich se odehrála v Českém Těšíně a zasahovaly při ní dva týmy. 70letý motorkář nedal přednost osobnímu vozu a po srážce skončil v ohrožení života v nemocnici.

Nehoda se stala v pátek 15 minut po 15. hodině v křižovatce ulic Masarykovy sady a Karvinská v Českém Těšíně.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "70letý řidič motocyklu značky YUKI měl odbočovat doprava směrem na Karvinou, přičemž zřejmě nedal přednost zleva po hlavní silnici přijíždějícímu automobilu Dacia Dokker. Tento vůz řídil 24letý muž z Karvinska:"

Přímo v křižovatce se pak motorka s autem srazila. První záchranáři byli na místě za čtyři minuty od převzetí výzvy k zásahu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Sedmdesátiletý muž utrpěl při kolizi vážné poranění hrudníku a dále pak dolní i horní končetiny. Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Posádky jej zajistily krčním límcem, končetinovou dlahou a následně uložily do podtlakové matrace. Podaly dále potřebné léky a kyslík. Přes veškerou péči se stav pacienta dále zhoršoval a došlo k selhání dýchání. Lékař proto musel přistoupit k intubaci a jeho převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Muž byl přepraven na urgentní příjem FN Ostrava v přímém ohrožení života."

Policie během soboty potvrdila, že alkohol byl u obou řidičů negativní. Celková škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun. 70 tisíc na autě a 30 tisíc na motorce. Nehodou se dále zabývají karvinští dopravní policisté a kriminalisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy