Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl policistům, pak chtěl utéct do lesa

Má zákaz řízení, byl pod vlivem drog a přesto sedl za volant. Navíc vozu, který neměl registrační značky. 46letého řidiče si ale všimli policisté a chtěli ho zastavit. Ten místo toho začal ujíždět obcí Bystřice na Frýdecko-Místecku, až skončil v poli. Pak chtěl policistům ještě utéct do lesa, ale to se mu už nepodařilo.

zdroj videa: Policie ČR

Na konci minulého měsíce si dopravní policisté při projíždění obcí Bystřice na Frýdecko-Místecku všimli auta, které které nemělo zadní registrační značku. Proto se ho  rozhodli zastavit k silniční kontrole. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na znamení k zastavení vozidla řidič nejprve přibrzdil, následně však sešlápl plyn a začal policistům ujíždět. Aby se strážcům zákona ztratil z dohledu, sjel s vozidlem několikrát i mimo pozemní komunikaci a snažil se ujet přes louky i pole. Jeho jízda skončila na travnaté ploše, kde vozidlo zastavil a dal se na úprk do přilehlého lesíku." 

To už měl ale v patách také dopravní policisty, kteří ho po několika desítkách metrů dostihli a zadrželi.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Řidič se poté podrobil orientačnímu testu na přítomnost jiných návykových látek, který vykázal pozitivní výsledek na amfetamin, lékařskému vyšetření se však odmítl podrobit. Šestačtyřicetiletý muž měl navíc platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Automobil měl řidič zakoupit ze zahraničí a dosud ho nezaregistrovat v České republice."

Policie proto vůz zajistila.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Dopravní policisté muže předali kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta."

Přestupkové jednání týkající se odmítnutí vyšetření ke zjištění ovlivnění jinou návykovou látkou bude předáno příslušnému správnímu orgánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy