Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Beskydech se vážně zranil muž při práci s motorovou pilou

Další náročný zásah mají za sebou letečtí záchranáři. V pondělí spěchali k lesníkovi, který se v Beskydech zranil při práci s motorovou pilou. Vzhledem k nepřístupnému terénu se k němu musel lékař slanit z vrtulníku.

Operátoři zdravotnické záchranné služby přijali v pondělí před 11. hodinou informaci o úrazu motorovou pilou z oblasti Košařiska v Beskydech.. Na pomoc 46letému muži vyslali tým letecké záchranné služby, který právě ukončoval zásah na jiném místě okresu, přičemž na palubě vrtulníku nebyl pacient. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž byl poraněn na dolní končetině a první pomoc mu poskytovali jeho spolupracovníci. Vzhledem k nepřístupnému terénu se letečtí záchranáři připravili na provedení speciálních činností a po příletu nad místo události byl za pomocí palubního jeřábu k postiženému vysazen lékař s vybavením. Provedl prvotní ošetření, poté byl pacient vyzvednut k ližině stroje a přenesen na místo mezipřistání."

Po dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče jej vrtulník transportoval do třinecké nemocnice a záchranáři jej předali na tamní traumatologické ambulanci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy