Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Puštík se nešťastně zamotal do rybářského vlasce, zachránili ho hasiči

Dvě jednotky hasičů z Hlučína se zasloužily o rychlou záchranu puštíka v Bohuslavicích. Visel nad hladinou jednoho z tamních rybníků zamotaný do rybářského vlasce.

Krásnou sovu zřejmě během pondělního dne rybáři vyrušili při spánku na některé větvi. Puštík se při střemhlavém úniku nešťastně zamotal do rybářského vlasce s háčkem a závažím, který někdy dříve zanechal v koruně stromu nad rybníkem jeden z jejich méně šikovných kolegů. Nejméně několik desítek minut tak bezvládně visel za křídlo asi pět metrů nad hladinou a stejnou vzdálenost (tedy pět metrů) od nejbližšího břehu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na místo nešťastného „ulovení“ přijela jednotka HZS Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Hlučín a dvě jednotky dobrovolných hasičů – Bohuslavice a Hlučín. Protože žádná hasičská tyč nedokázala zamotaného puštíka bezpečně přitáhnut ke břehu, musel dojet automobilový žebřík (AŽ 37 MB Metz) ze stanice HZS MSK v Opavě. Hasič v koši výsuvného žebříku opatrně položil puštíka do plastového kbelíku a kolegové jej dole ještě zbavili zbytku rybářských propriet. Naprosto vysílená sova byla krotká a odevzdaná."

Po úspěšné záchraně hasiči kontaktovali Záchrannou stanici Bartošovice (okres Nový Jičín). Pro ptáka přijel její pracovník už na hlučínskou stanice HZS MSK. To už se puštík, do té doby ztěžka nabírající ztracené síly, začal „vrtět“.

velitel zásahu hasičů: "Z našeho laického pohledu vyvázl bez jakéhokoliv zranění. Podle pracovníka bartošovické záchranné stanice měl ale namožené křídlo, na kterém dlouho visel, a byl opravdu hodně vyčerpaný."

Celý hasičský zásah se vešel do 40 minut.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy