Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voda zatopila suterén budovy ostravské nemocnice, pomohli hasiči

Havárie na vodovodu způsobila potopu v pavilonu A Městské nemocnice Ostrava. Na pomoc přijely 3 jednotky hasičů, které několik hodin čerpaly zhruba 600 kubíků vody. Pavilon, kde je hemodialýza, urologie, ortopedie a centrální sterilizace, musel být navíc odpojen od elektřiny. Hasiči ale zajistili také dieselagregát, pacienti z lůžkových částí tak mohli zůstat v klidu, nic se pro ně nezměnilo.

Operační středisko hasičů přijalo informaci o zatopení suterénu budovy A v areálu Městské nemocnice Ostrava krátce před 9. hodinou. Na místo postupně vyjeli hasiči ze stanice Ostrava-Fifejdy, kteří mají areál v sousedství, a další hasiči z ostravských stanic Zábřeh a Slezská Ostrava.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Na místě události čekal na hasiče zatopený suterén o rozloze přibližně 40 x 20 metrů. Podle odhadu do suterénu budovy nateklo až 600 m 3 vody. Hasiči na vyčerpání vody použili celkem 6 ks kalových čerpadel, které dohromady čerpadly 4,5 m 3 vody za minutu. Hasiči na místo dále přivezli 10 ks vysoušečů, které jsou aktuálně nemocnici k dispozici pro vysušení stěn a zařízení vytopených prostor."

Během zásahu byla budova odstavena jak od vody, tak i elektrické energie. Spolu s nemocnicí tak hasiči zajišťovali i provizorní napojení budovy na náhradní zdroj elektrické energie, aby nebyl chod dané budovy nemocnice na delší dobu omezen.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Ve večerních hodinách se hasičům podařilo napojit celou budovu A ostravské nemocnice na velký dieselagregát, který by dle předpokladu měl být k dispozici na místě 2-3 dny."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy