Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zjistili během třídenní dopravní akce v MSK 834 přestupků

Policisté mají za sebou další třídenní dopravně bezpečnostní akci v Moravskoslezském kraji. Zkontrolovali 2 300 vozidel a zjistili celkově 834 přestupků. Nejčastějším prohřeškem bylo držení telefonu v ruce při řízení. Minimum lidí pak bylo pod vlivem alkoholu.

Dva dny v týdnu minulém a jeden v tomto probíhala na území našeho kraje dopravně bezpečnostní akce s příznačným názvem „Začátek letních prázdnin“.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "V součtu více než 500 moravskoslezských policistů ze služby pořádkové i dopravní se ve dnech 30. června, 1. a 6. července zaměřilo na dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Policisté kontrolovali, zda řidiči dodržují zákaz držení při jízdě v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení, ale také technický stav vozidel a dodržování ostatních pravidel silničního provozu."

Policisté zkontrolovali 2 300 vozidel a zjistili celkem 834 dopravních přestupků. Z nich 801 vyřídili v příkazním řízení (v souhrnné výši přes 370 000 korun), správnímu orgánu oznámili zbývajících 33 přestupků. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté zaznamenali 127 řidičů držících při jízdě v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Nevyhovující technický stav mělo 103 vozidel. Bezpečnostní pásy nepoužilo 85 osob a v 8 případech nebyl užit zádržný systém. U 42 řidičů zaznamenali policisté překročení povolené rychlost jízdy. Bez takzvané dálniční známky (tedy bez uhrazení časového poplatku) užilo zpoplatněný úsek komunikace 40 řidičů. Jako poslední se řadí s 8 případy jízda pod vlivem alkoholických nápojů. S chodci řešili policisté 5 přestupků, s motocyklisty 3 a cyklisty 2 přestupky."

Během prázdnin bude policie pokračovat ve zvýšeném dohledu či v dopravně bezpečnostních akcích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy