Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarku Kuzníkovou z Karvinské hornické nemocnice potěšilo ocenění Alice Garrigue Masarykové

Teď vás seznámíme s paní Jarkou Kuzníkovou, zdravotní sestřičkou z Karvinské hornické nemocnice. Právě ona získala v anketě ministerstva zdravotnictví cenu Alice Garrigue Masarykové za přínos českému ošetřovatelství. Ve zdravotnictví pracuje paní Kuzníková neuvěřitelných 47 let.

Tohle je paní Jarka Kuzníková, zdravotní sestřička pracující v Karvinské hornické nemocnici. Vedení nemocnice ji nominovalo do ankety ministerstva zdravotnictví, a to za dlouhodobý přínos ve zdravotnictví.

Andrea Vargová, mluvčí KHN: "Ona pro KHN pracuje 42 let, celé roky zasvětila práci a oboru pracovní lékařství, ve kterém je zásadním článkem tohoto kolektivu,"

Paní Jarku Kuzníkovou cena Alice Garrigue Masarykové velmi potěšila.

Jarka Kuzníková, oceněná zdravotní sestra: " To je takovou krásnou satisfakcí byla jsem tím skutečně potěšena a jsem ráda."

 Stále se podílí na diagnosticko-preventivní péči ochrany zdraví horníků a zaměstnanců, kteří pracují v těžkém průmyslu.

Jarka Kuzníková, oceněná zdravotní sestra: "My jsme měli 12 dolů karvinské části OKD a postupně, jak byly útlumové činnosti, tak se počty horníků snižovaly, ale protože máme o ně péči do 100 let věku, tak gró pacientů nám ještě stále tvoří. No a od covidu, od roku 2020 se nejvíce nemocí z povolání přiznává zdravotníkům v souvislosti s onemocněním covid-19."

 Pracovat ve zdravotnictví by chtěla co nejdéle.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy