Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po nehodě v Zátoru na Bruntálsku přerazilo auto sloup, který na něj spadl

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek odpoledne, u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Po půl páté bylo krajské operační středisko informováno o havárii osobního vozidla, které podle hlášení na tísňovou linku narazilo v obci Zátor do sloupu.

Řidič jel v pátek kolem 16:30 hodin po silnici I/45 ve směru od Krnova do Bruntálu. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Dle dosud zjištěných informací vyjel v obci Zátor, po projetí levotočivé zatáčky, mimo komunikaci a narazil do směrového sloupku a poté do sloupu elektrického vedení. Sloup následně na vozidlo spadl."

Na pomoc vyjel bruntálský zdravotnický tým a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devětačtyřicetiletý muž byl po kolizi při vědomí, utrpěl však vícečetná vážná poranění. Posádky ZZS jej zajistily krčním límcem a uložily do podtlakové matrace. Podaly léky tlumící bolest a infuzní roztok. Za stálé monitorace životních funkcí byl pacient následně transportován vrtulníkem do ostravské fakultní nemocnice. Záchranáři jej předali do péče zdravotníků tamního urgentního příjmu."

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Výsledek provedené orientační dechové zkoušky u řidiče byl negativní. Předběžná hmotná škoda na vozidle, sloupu i směrovém sloupku přesahuje v součtu 100 000 korun. Policisté po dobu nezbytně nutnou uzavřeli komunikaci a prováděli odklon dopravy. Postupně provoz obnovili jednosměrně a po ukončení záchranných a dokumentačních prací mohli řidiči místem projíždět bez omezení."

Bruntálští policisté zadokumentovali informace a skutečnosti související s dopravní nehodou, nehodovým dějem se i nadále zabývají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy