Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

17 přiotrávených na dětském táboře na Bruntálsku, všichni skončili v nemocnicích

Záchranáři mají za sebou velmi náročný zásah ve Vrbně pod Pradědem. V sobotu večer se tam hromadně přiotrávilo 17 účastníků dětského tábora. Všechny museli rozvézt do nemocnic. Půldruhá desítka z nich byly děti.

Mimořádnou událost hromadného postižení zdraví na dětském táboře ve Vrbně pod Pradědem byla záchranářům ohlášena v sobotu před 20. hodinou. Na pomoc postupně vyjely čtyři týmy ZZS ze základen Vrbno, Bruntál, Rýmařov a také posádka z Opavy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahujícím lékařem bylo na místě události vyšetřeno a vytříděno celkem sedmnáct účastníků dětského letního tábora, kteří jevili známky zdravotního postižení. Jednalo se především o zažívací obtíže, provázené nevolností, zvracením a průjmy, stejně jako zvýšenou tělesnou teplotou."

Ošetřeno muselo být celkem sedmnáct osob, přičemž půldruhá desítka z nich byla ve věkovém rozpětí mezi sedmi a čtrnácti lety. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři následně transportovali sedm pacientů na dětskou ambulanci krnovské nemocnice, stejný počet na infekční oddělení opavské a tři pacienty do ostravské fakultní nemocnice."

Co přesně za otravou stálo, záchranáři nesdělili. Případ prověřují i policisté.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté ve věcí aktuálně zabývají. Je zapotřebí shromáždit veškeré informace a související skutečnosti."

Událostí se samozřejmě zabývá i hygiena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy