Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zástupce vlád EU uchvátil MS kraj. Viděli Bolt Tower, Karlovu Studánku i Šikmý kostel

Moravskoslezský kraj navštívili stálí zástupci vlád EU. Během třídenní mise se seznámili s tím, kam a na co putovaly unijní peníze. Zavítali například na Bolt Tower v Dolních Vítkovicích, kopřivnický polygon, nebo do Karlovy Studánky. MS kraj je uchvátil, což usnadní jednání o dotacích na příští období.

Dva roky trvaly přípravy na plánovanou návštěvu zástupců vlád EU z 27 zemí světa v MS kraji. Šlo o jednu z prvních a zároveň nejvýznamnějších akcí na území ČR spojenou s předsednictvím ČR v radě EU.

Jaroslav Zajíček, velvyslanec ČR v EU: „Byli spokojeni s tím, jaký jsme jim připravili program a byli spokojeni hlavně i s tím, že se spoustu věcí dozvěděli. Což byl účel této třídenní návštěvy. Aby poznali MS kraj, aby poznali výzvy, se kterými se kraj potýká."

Na Bruntálsku delegáti zavítali mimo jiné do lázeňského města Karlova Studánka.

Jan Poštulka, ředitel Lázní Karlova Studánka: „Je úžasné, že můžeme Karlovu Studánku ukázat tolika zástupcům z řad všech zemí EU."

Součástí prohlídky byla také návštěva místní pramenité vody a dostali i malý dárek.

Členka delegace: „Je výborná a hlavně v tomhle počasí krásně vychlazená, takže vynikající.“

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Cílem této mise je nejenom, aby poznali náš kraj, ale také to, aby to do budoucna měla nějaký podtext toho, že budou více propagovat MS kraj, ale také, aby ho navštívili."

Třídenní návštěva skončila prohlídkou bruntálského zámku a jeho krásně upravenou zahradou a rekonstruovanou Sala terrenu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy