Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté projeli s motorkáři Moravskoslezský kraj, akce cílila na bezpečnou jízdu

V rámci projektu „Kolama dolů“ proběhla v pátek 8. července v Moravskoslezském kraji společná vyjížďka policistů a milovníků motorek i cestování. Startovala u Slezskoostravského hradu v Ostravě, kde se účastníci této akce moli potkat s dopravními policisty a preventisty. Ti obdarovali motorkáře reflexními kšandami, aby byli na cestě lépe viditelní.

Desítky motocyklů, za doprovodu dopravních policistů na motocyklech, projížděli trasou přes Šenov, Václavovice, Sedliště, Bruzovice, Žermanice, Dolní Domaslavice, Horní Tošanovice, Český Těšín do polygonu Třinec Steel Ring. Zde měli dveře otevřené i ostatní motorkáři, kteří se společné jízdy neúčastnili.

Vladimíra Faferková, preventistka PČR MSK: "Řidiči si pod vedením instruktora z Týmu silniční bezpečnosti po teoretické přednášce mohli vyzkoušet jízdu rychlostí chůze, pomalý slalom nebo vyhýbací manévr. Také zde se zapojili policejní preventisté, od kterých motocyklisté obdrželi nealkoholické pivo a jednorázový alkohol-tester, v rámci osvětové kampaně „Řídím, piju nealko pivo.“"

Cílem této akce bylo přimět motorkáře, aby absolvovali vzdělávání v oblasti bezpečné jízdy.

Vladimíra Faferková, preventistka PČR MSK: "Mohli si vyzkoušet ovládání motocyklu v krizových situacích v uzavřeném prostoru polygonu, protože právě jeho nezvládnutí bývá častou příčinou dopravních nehod, s mnohdy fatálními následky. Všichni účastníci si jízdu užili, mnohé se dozvěděli a celkově označili tuto akci za velmi zdařilou."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy