Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Dolní Lomné se jel 10. ročník vozatajských závodů, nechyběla ani čtyřspřeží

Bravurní vedení koňského spřežení náročnou tratí mohli ocenit návštěvníci vozatajských závodů. Ty se konaly v centru Dolní Lomné a vedle vozatajů nabídly i ukázky z dalších jezdeckých disciplín.

Vozatajské závody se v Dolní Lomné jely už podesáté. Jezdci a jejich přísedící museli koně provést poměrně náročnou tratí s rychlými i technickými úseky a na které nechybělo ani jezírko.

Pavel Holešovský, ředitel závodů, stáj Phar Lap Trojanovice: “Jsme rádi, že tady jsou vozatajci z celé republiky. V rámci vozatajství tady máme kategorie jedno, dvoj a čtyřspřeží. Máme 8 jednospřeží, 7 dvojspřeží a 3 čtyřspřeží, Jsou to počty, které jsou pro tuto soutěž akurátní, které nejsou moc zdlouhavé, protože ta soutěž graduje, trať budí respekt u jezdců i diváků. Trať máme připravenou od pana Jaroslava Petřeka. To je jezdec, vozataj, rozhodčí a trenér, který absolvoval několik soutěží mistrovství světa a je to člověk, který si už Lomnou mockrát pokusil v ročnících předešlých. To znamená, že zná velice dobře tyto podmínky, zná tuto trať, naše pověstné vodní jezírko a díky tomu si myslíme, že to je nejfundovanější osoba, která nám tu trať mohla dneska postavit. Promítnou se v ní zkušenosti z velkých závodů ve světě a hlavně i ze zkušeností, kdy on tady soutěžil a vyhrával před několika lety.”

Mezi nejlepší jezdce patřil Milan Domes, který se účastnil všech tří kategorií.

Milan Domes, Hrušovany nad Jevišovkou-Pastviny: “Dojmy jsou perfektní, dojeli jsme zdárně a vyhráli. V jedničkách se nám to nepovedlo, ale koník od halové soutěže nic nešel, tak že jsme spokojení i s druhým místem. Takže spokojenost, Toto jsou suproví koně.”
Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MSK: “My jsme moc rádi, že po dvou letech se tato akce vrátila do Lomné. Je to tradiční skvělá akce, o kterou je divácký zájem a patří do tohoto regionu. Jsme v horách, jsme v Beskydech, tady ten kůň vždycky patřil, takže spousta diváků, všichni se přišli podívat a má to i skvělou sportovní úroveň. Takže poděkování především těm, kteří se v Dolní Lomné zasloužili o to, že se akce koná, ale především organizátorům, protože uspořádat takový závod není jednoduché. A přeji, aby ti nejlepší zvítězili.”

Organizátoři věří, že po prvních 10 ročnících bude v Dolní Lomné neméně úspěšná i další dekáda vozatajských závodů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy