Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zjednosměrnění ulic přinese Porubě více parkovacích míst i větší bezpečnost

Další čtyři ulice v Porubě se stanou jednosměrkami. Ty nejenže zvyšují bezpečnost dopravy, ale také počet parkovacích míst. Pilotní projekt u krytého bazénu na ulici Gen. Sochora se osvědčil. Proto chce radnice ve zjednosměrňování ulic pokračovat.

V městském obvodu Ostrava-Poruba chybí tisíce parkovacích míst. Jednou z cest, jak jejich počet navýšit aniž by to zasáhlo zeleň, je zjednosměrňování ulic. Navíc se tím zvyšuje i bezpečnost.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “My se nyní nacházíme na ulici Ľudovíta Štúra, kterou budeme zjednosměrňovat. Dlouhodobě totiž nesplňovala požadavky pro dvousměrný provoz, takže zde vznikaly problémové kolizní situace, takže my jsme se tomu snažili vyvarovat."
Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “První takovou jednosměrku už jsme udělali před dvěma lety na ulici Gen Sochora. Tam se to osvědčilo. Jednak to zklidnilo dopravu. Přineslo to i nová legální parkovací místa a občas poté od občanů dostáváme podněty na další zjednosměrnění.”

Jen částečně bude zjednosměrněna Heyerovského ulice, a to od ulice Jiřinková, u které právě stojíme až po parkoviště u ulice Martinovská.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Další zjednosměrnění bude na ulici Jaselské. Tam dojde jen k doplnění toho zjednosměrnění, protože zbytek už jednosměrný je a budeme také zjednosměrňovat ulici Bulharskou.”

Směr jízdy radnice volila vždy po konzultaci s policií. Nová dopravní značení by měla v místech vznikat postupně během prázdnin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy