Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky policistů, vrtulník i hasiči pátrali v Nošovicích po seniorovi, neměl s sebou telefon a potřeboval léky

Další náročné pátrání mají za sebou policisté, hasiči i osádka vrtulníku Letecké služby Policie ČR. V úterý večer hledali 69letého seniora, který kolem poledne opustil domov v Nošovicích a nevrátil se. Muž s sebou neměl telefon, navíc odešel bez nutných léků.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Vzhledem k jeho špatnému zdravotnímu stavu se manželka rozhodla věc oznámit na tísňovou linku 158. Léky bez kterých se neobejde, nechal doma, a tudíž by mohl být v přímém ohrožení života. Bez jejich užití mu údajně může ochabnout svalstvo, hrozilo tedy nebezpečí pádu a následného apatického šoku, kdy by si sám nedokázal pomoci. Museli jsme brát v potaz také aktuální klimatické podmínky. Další skutečností byla informace, že muž neměl u sebe ani mobilní telefon." 

Policisté ihned rozjeli pátrací akci, veškerá prověřování u blízkých osob, známých nebo zdravotnických zařízení totiž byla negativní. V terénu byly téměř čtyři desítky policistů, pomáhali také hasiči z Dobré a Nošovic. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Vzhledem k tomu, že část obce Nošovic je situována v rozsáhlém zalesněném terénu, policisté se zaměřili zejména do těchto míst. Kolem deváté hodiny večerní hledání mělo pro 69letého muže šťastný konec. Policisté z obvodního oddělení Hnojník poblíž dálničního přemostění v zalesněném a travnatém prostoru našli na zemi ležet muže, který byl silně dehydrovaný a ve špatném zdravotním stavu. Jednalo se o pohřešovaného muže. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba, která si seniora převzala."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy